Bugun...
SON DAKİKA

17. İZZET BAYSAL SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI’NIN

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2006 yılından bu yana her yıl İzzet Baysal'a Şükran Günlerinde verilmekte olan İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün bu yılki sahibi Bolu Bağışçılar Vakfı’nın oldu. Ödül, Ticaret ve sanayi odasında düzenlenen bir törenle Bolu Bağışçılar Vakfı’na takdim edildi.
 Tarih: 11-05-2024 22:34:08  -   Güncelleme: 11-05-2024 22:52:08

17. İZZET BAYSAL SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI’NIN

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, yaptığı açılış konuşmasında;

ALEMDAR; İZZET BAYSAL SENİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

 

“Bugün, İlimizin en anlamlı ve en özel ödülünü sahibine takdim etmek üzere bir kez daha bir aradayız.

 

Oda olarak 2006 yılında vermeye başladığımız Sosyal Sorumluluk Ödülümüzü, her yıl İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nde vermeye devam ediyoruz.

 

Hayırseverlik anlayışıyla İzzet Baysal’ın izinden gitmeyi kendisine ilke edinmiş bir kişi veya kuruluşumuzu İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü ile ödüllendiriyoruz.

 

Bolu’nun babası İzzet Baysal’ın ismini taşıyan bu anlamlı ödülü, bu yıl 17. kez sahibine hep birlikte takdim edeceğiz.

 

Bu vesileyle, katkı ve destekleriyle bizlerin yanında olan herkese Odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Değerli misafirler, Bolu demek İzzet Baysal demektir. Sosyal sorumluluk ve hayırseverlik anlayışı tüm ülkeye örnek olmuş eşsiz hayırsever İzzet Babamızı, bu vesileyle huzurlarınızda rahmet ve minnet ile anıyorum.

 

İzzet Babamız, şehrimizin her köşesinde ve her bir Bolulunun yüreğinde ebediyete kadar yaşamaya devam edecektir.

 

Değerli Konuklar, İzzet Baysal’ın bizlere bıraktığı maddi mirasının içinde en önemlisi olan, kendi ismiyle yaşayan İzzet Baysal Vakfı, bugün değerli büyüğümüz Ahmet Baysal’ın liderliğinde ve ilk günkü heyecanıyla yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Vakfımızın 36 yıl içinde gerçekleştirdiği yatırımlar 56 ilk ve ortaöğretim tesisi, 56 sağlık ve sosyal hizmet tesisi, 36 üniversite bina ve donanımları olmak üzere 148 esere ulaşılmıştır. Bu tablo, İlimizin gurur abidesidir. Huzurlarınızda Vakfımızın değerli Başkanı Ahmet Baysal’a şükranlarımızı sunuyorum. Kendilerine uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum. İzzet Babamızın biz Bolululara emanet ettiği Vakfının yarınlara taşınması sürecinde aldıkları sorumluluktan dolayı tüm Vakıf Yönetimi ve Mütevelli Heyetine de huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum.

 

Değerli Konuklar, Ödülümüzün bu yılki sahibini açıklamadan önce, geçmişe dönüp, ödülün bugüne kadarki 16 sahibini sizlere kısaca hatırlatmak isterim.

 

2006 yılında Sayın Uğur Tunçok,

2007 yılında Sayın Süreyya Astarcı,

2008 yılında Elginkan Vakfı,

2009 yılında Sayın Solmaz-Ahmet Baysal,

2010 yılında Sayın Yaşar Çelik,

2011 yılında Sayın Mustafa Çizmecioğlu,

2012 yılında Sayın Mebrure-İlhan Bağışgil,

2013 yılında Sayın Ali Ericek,

2014 yılında Sayın Şerafettin Erbayram,

2015 yılında Sayın Orhan Uçar,

2016 yılında Sayın Haldun Taşman,

2017 yılında Beypi A.Ş.  

2018 yılında Sayın Mithat Dayıoğlu.

2019 yılında Sayın Ahmet Kahraman

2022 yılında Sayın Solmaz Baysal.

2023 yılında Sayın Mebrure Bağışgil.

 

Tüm ödül sahiplerimize bir kere daha teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve esenlikler dileriz.

 

Değerli Konuklar, İzninizle, ödülümüzün 17.sinin sahibini açıklayarak sözlerimi tamamlamak istiyorum. Öncelikle ödülümüzün 17. sahibini tebrik ediyorum. İlimize kazandırdığı ve hediye ettiği değerler için burada bulunan herkes adına teşekkür ediyorum.

 

İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü sahibi, BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI’MIZDIR. 

Vakfımıza Bolu iş dünyası adına bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Başkan alemdardan sonra kürsüye çıkan İzzet Baysal Vakfı Başkanvekili Fatih Yamaner de yaptığı konuşmada

YAMANER ; İZZET BABA DAKİK VE İŞİNE SAGLAM ADAMDI

 

“Vakıf Başkanımız Ahmet Baysal ilerleyen yaşına rağmen dün sabah saat 07.00 İstanbul dan hareket ederek çok sevdiği Bolu ya ulaştı.

 

Çok yoğun geçen programında temel atma töreni, seçici kurul toplantısı, Vakıf yönetim kurulu toplantısı, cenaze merasimi ve son olarak ilimizin manevi babası, amcası İzzet Baysal için okunan mevlit programının ardından ve hiç dinlenmeden tam 19 saat sonra, saat gece 02.00 de tekrar İstanbul a ulaştı.

 

Bu nedenle sizlere,  değerli büyüğümüz “Son Baysal”  Sayın Ahmet Baysal selam ve sevgilerini iletiyor, İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül törenine hoş geldiniz diyorum.

 

Günün anlam ve önemine geçmeden önce;

 

Vakıf ailemizin önemli fikir insanı! Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sımsıkı bağlı! Emekli öğretmen Muhabbet Hocamızı zamansız kaybetmenin derin üzüntüsünü içinde olduğumuzu belirterek başlıyorum!

 

Bolumuzun başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun.

 

Kıymetli misafirler, Bolu Ticaret ve Sanayi odamız tarafından düzenlenen “İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü” kurucumuz İzzet Baysal’ın açtığı hayırseverlik yolunda ilerleyen kişi ve kuruluşlara takdim edilmektedir. Ne güzel bir duygudur ki ilimizde bu güzel yolculukta ilerleyen hayırsever sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

Bu yıl 17. cisi verilecek olan İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödünün sahibi “Bolu Bağışçılar Vakfı” oldu.

 

Bolu Bağışçılar Vakfı, ‘Bolu ilinin yaşam kalitesini yükseltmek ve daha yaşanabilir bir kent olmasını sağlamak için Bolu'yu seven ve Bolu'ya değer veren insanlardan bir araya gelen önemli bir sivil toplum kuruluşudur.”

 

Bolu Bağışçılar Vakfı 2008 yılında Haldun TAŞMAN, rahmetli büyüğümüz, Şerafettin ERBAYRAM ve Uğur TUNÇOK'un önderliğinde, Ahmet Baysal’ın destekleri ve 32 önder bağışçının katkıları ile kurulmuştur.

 

Kuruluşundan itibaren geçen 16 yıllık süre içinde amaçları doğrultusunda başarı ile ilerleyen; Vakfın şu an ki Başkanı Sayın Nahit Abak, yönetim kurulu ve vakıf mütevelli heyet üyeleri ile bugüne kadar emeği geçen tüm üyeleri “İzzet Baysal Vakfımız mütevelli heyet üyeleri adına en içten duygularımızla kutluyoruz.”

 

Bu başarılı yolculuğu 17. “İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk” ödülünü “BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFINA” seçerek taçlandıran Valimiz Başkanlığındaki seçici kurula teşekkür ediyoruz.

 

“Odamızın her sene düzenlediği ve devamlılık haline gelen sosyal sorumluluk ödülü faaliyeti için tekrar “Bolu Ticaret ve Sanayi Odamız Başkanına, yönetim kurulu ve meclis üyelerine sonsuz teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum"

 

Sözlerimi Bolumuzun babası “İzzet Baysal’ın gençlere seslenirken belirttiği gibi “SİZLERİN İÇİNDEN NİCE BAYSALLAR ÇIKACAĞINA İNANIYOR, SİZLERİ SEVİYORUM” diyerek kapatırken…

 

Bolu ili olarak Baysal ailesinin izinden giden hayırseverleri ve kuruluşları gördükçe ne kadar şanslı bir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Dedi.

TÜRKER ATEŞ, TÜRKİYENİN GURURU BAYSAL AMCAMIZI HİÇ BİR ZAMAN UTUNMAYACAIZ

 

Bolu’nun ve Türkiye’nin gururu Sayın İzzet Baysal’ı andığımız Şükran Günleri kapsamında, Bolu Ticaret ve Sanayi Odamızın Merhum Baysal’dan ilham alarak düzenlediği Sosyal Sorumluluk Ödül Töreninde bu yıl  Ödülü kazanan Bolu Bağışçılar Vakfı ve Yönetim Kurulu’nu tebrik ediyor, İzzet babamızı bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum.

İSMAİL AKYOL SEN RAHAT UYU İZZET BABA EMENETLERİN EMİN ELLERDE

 

bizlere düşen İnşallah bolunun  evlatları  olarak izzet babamızın eserlerinde yetişen bireyler olarak bize babamızın emanetlerine sahip çıkmak korunmasını muhafaza edilmesini ve geliştirilmesini sağlamak için  üzerimize düşen tüm görevimizi yerine getireceğiz Biz de her daim bu Hizmetleri'nin yanındayız var olmaya da devam edeceğiz

 

bir kez daha rahmet minnet ve Şükran da yad ediyorum İzzet Babamızın  Mekanı cennet olsun Ahmet amcamıza da sağlıklı hayırlı uzun ömürler dilerim” dedi

 

Törenin son konuşmasını yapan Bolu valisi Erkan Kılıç ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti

VALİ KILIÇ;İZZET AMCA SENİ MİNNET VE SÜKRANLA ANIYORUZ

 

“Ticaret ve sanayi odamızın düzenlemiş olduğu Sosyal sorumluluk projesi ve açıklanmasının ödül töreninde olmaktan mutluluk duyuyorum . ödülünü alan bağışçılar Vakfı Başkanlığı yönetimini ve tüm üyelerinde tebrik ediyorum . bağışçılar Vakfı da az önceki sunumda da görüldüğü gibi Bolu'ya sosyal sorumluluk anlamında gerçekten önemli katkılarda bulunan bir sivil toplum kuruluşu çalışmalarında bundan sonra da başarılar diliyorum. Şükran günleri her yıl yapılıyor bolumuzda  .İzzet baysal Amcamızla bu tören vesilesi ila rahmetle anıyorum. İzzet baysal Vakfı da Halen ayakta ,ayakta olmaya da devam edecek.

 

İzzet Baysal amcamız yaşarken Bolu'ya çok büyük katkılarda bulundu. kurmuş olduğu vakıfla da bu hayırlar ve katkılar devam ediyor.  Bunun da ben sadece İzzet Baysal Vakfı ile bize Baysal amcamızın bu işi başlatmıştır bu başlangıcını yaptığı vakfa Bolulu tüm iş adamlarının sahip çıkması son derece önemli.

 

Bu Hizmet kapısı başta sosyal girişimcilik projeleri sosyal sorumluluk projelerinin devam etmesi onun başlatmış olduğu Fikri yolun devam etmesi anlamında taşıyor Burada da 17 çisi düzenlenen bu sosyal sorumluluk projesi ödül töreni ile beraber.

 

Az önce Sayın vekilimizle bahsetti Demek ki Bolu'da bu konuda devamı da gelecek, Bolu'da çok sayıda iş dünyasında başarılı vatandaşımız var iş adamımız var onlar Hayırsever kişilere bu projeler yürüten kişilere iş insanlarına bizlerinde destek vermesi onların yapmış olduğu bu faaliyetleri ödüllendirmemiz anlamamız son derece önem arz etmektedir.

 

 Bu tür programlar Dolayısıyla bunun için yapılıyor güzel bir projenin ödül töreninin  17 düzenleniyor hayırseverlik anlamında insanlarımızın vatandaşlarımızın tatlı bir yarış içerisinde olmaları da aynı olmalarını da aynı zamanda teşvik ediyor bir programlar dolayısıyla çok önemli ,bunun sürmesi önem arz ediyor bu vakıftın eserlerini sürdüren izzet amcamızı bir  kez daha rahmet ve minnetle anıyor ve bolumuza yaptığı bu eseler adına Teşekkür ediyorum.

 

Vakfın yaptığı eserleri hep beraber izlerken programların yapılması konusunda elimizden gelen desteği mutlaka sağlamamız gerekiyor. sabahta  belirttiğim üzere bize emanet bıraktığı amcamızın eserlerini sahip çıkacağız her zaman İzzet amcamızı bu önemli eserleri bolumuza bıraktığı ve yaptığı için her zaman rahmet ve minnetle anmamız gerekiyor.

 

Bolumuza ve ülkemize katmış olduğu eserleri burada kelimelerle ifade etmek mümkün değil aynı zamanda onun Bolu'daki bu misyonunu sürdürme anlamında da Bolulu vatandaşlarımız elinden gelen gayreti gösteriyor hep beraber vakfımıza da eserlerine de sahip çıkacağız tekrar Mekanı cennet olsun kendisini saygıyla anıyorum bu programı gerçekleştiren kent konseyimize Ticaret odamıza valiliğimize ve Katılımcılara destek veren sizlere çok teşekkür ediyorum Tekrar bu ödülü alan bağışçılar Vakfı'nı tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum

 

Bolu Bağışçılar Vakfı’nın kuruluşundan günümüze kadar yaptığı çalışmaların anlatıldığı gösteriminin ardından program. Konuşmaların ardından 17. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Apak’a , Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mütevelli Heyetine takdim edildi.

 

Tören, hediye takdimi ve günün anısına yapılan fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

 

 

  Bu haber 18469 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  YAZARLARIMIZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Henüz anket oluşturulmamış.
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI