Bugun...
SON DAKİKA

Türk Ocağı'nda söz verdi meclise önerge verip Paşayeva'nın adını Bolu'da ölümsüzleştirdi

Zafer Partisi Bolu Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Adayı İlkay Bayrak, Türk Ocakları ziyaret etti. Ziyaret sırasında Türk Ocaklılar'ın Ganire Paşayeva isminin Bolu'da yaşatılmasına yönelik talepleri olunca, İlkay Bayrak konuyu Bolu Belediye Meclisi'nin Mart Ayı 1. Oturumunda gündeme taşıdı. Oy birliğiyle alınan kararla, Paşayeva adının verileceği cadde ya da sokağın belirlenmesi için gündem maddesi İmar ve Şehircilik Komisyonu’na havale edildi
 Tarih: 12-03-2024 23:55:04  -   Güncelleme: 13-03-2024 00:00:04

Türk Ocağı'nda söz verdi meclise önerge verip Paşayeva'nın adını Bolu'da ölümsüzleştirdi

Bolu'ya olan sevgisi ile bilinen ve geçtiğimiz eylül ayında hayatını kaybeden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva'nın adı Bolu'da yaşatılacak. Büyük Türk Milliyetçisi olan Ganire Paşayeva sağlığında Bolu'yu bir çok kez ziyaret etmiş, dönemin Bolu Belediye Başkanı tarafından kendisine fahri hemşehrilik beratı verilmişti.
Ganire Paşayeva'nın 24 Eylül 2023'te hayatını kaybetmesinin ardından, Türk Ocakları Bolu Şubesi Paşayeva adının Bolu'da yaşatılması için çağrı yapmış, aradan geçen 5 aylık sürede Türk Ocağı'nın çağrısı yanıt bulmamıştı.ZAFER PARTİSİ BOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BOLU BELEDİYE MECLİSİ'NE ÖNERGE VERDİGeçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Bolu Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak, Türk Ocakları Bolu Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Doç. Dr. Hamdi Zenginbal ve Türk Ocaklılar'la bir araya gelen İlkay Bayrak, seçildiği takdirde hayata geçireceği projeleri anlattı. Ziyarette Türk Ocağı Bolu Şube Başkanı Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, Bolu'nun fahri hemşehrisi olan Büyük Türk Milliyetçisi Ganire Paşayeva adının Bolu'da bir cadde ya da sokağa verilmesi için İlkay Bayrak'tan destek beklediklerini belirtti. Bayrak da ilk mecliste konuyu gündeme taşıyacağına dair Türk Ocaklılar'a söz verdi.GANİRE PAŞAYEVA'YI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDIZafer Partisi Bolu Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Adayı İlkay Bayrak, Bolu Belediye Meclisi Mart Ayı 1. Oturumunda, Ganire Paşayeva adının Bolu'da yaşatılması için bir caddeye verilmesi için meclise önerge verdi. Oy birliği ile alınan kararla, Paşayeva adının verileceği cadde ya da sokağın belirlenmesi için gündem maddesi İmar ve Şehircilik Komisyonu'na havale edildi. Bolu Belediye Meclisi'nin Mart Ayı 2. Oturumunda, Paşayeva adının verileceği caddenin belirlenmesi bekleniyor.TANJU ÖZCAN'DA DESTEK VERDİBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuya ilişkin Bolu Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada  Ganire Paşayeva'nın gerçek bir Türk Milliyeçisi olduğunu belirterek,  “Bolu’daki etkinliklere katılmış, Türkiye’de iki tane vilayet dışında tüm vilayetlere gitmiş, gerçek bir Türk milliyetçisi bir milletvekilimizdi. Ani bir şekilde hayatını kaybetti. Zaten geçmişte fahri hemşehri olmasına dair belediye meclis kararı alınmış Ganire Hanıma” ifadelerini kullandı. 

HABER KAYNAGI: TV BOLU

  Bu haber 18060 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
  YAZARLARIMIZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Henüz anket oluşturulmamış.
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI